KAPAT
STOK KODU : 1460372224
Mesica GDR-100S "deep Blue" 50 Newton Yüzdürme Yardımcısı
Su Sporları İçin Üretilmiştir-Teknelerde Kullanıma Uygun Değildir
1
2
3
4
5
Ürünü oyla
630,00 TL
Havale/Eft %0.00
630,00 TL
Tek Slip Ödeme
630,00 TL
Beden
Renk
SEPETE EKLE
Karşılaştır
Özellikler
Beden XXL
Renk Kırmızı

Her tür su sporuna uygun can yeleğidir. Üçlü toka ve kayışla tasarlanmıştır. EN ISO 12402-5 50 Newton yönetmeliklerine göre üretilmiştir. Üç noktadan kayışlarla desteklenen can yeleği modeli, ürünün bedeninizi tam olarak kavramasını sağlar. Bu özellik hareket kabiliyetinden ödün vermeden, maksimum yüzdürme etkisi sağlar. 50N can yeleği, S'de 2XL'a kadar beden seçeneği sunar. 50 N kaldırma kuvvetiyle yüzmenizi destekleyen bu ürün, yüzme bilenlerin kullanımına uygundur. Kano, yelken, sörf gibi bütün su sporlarında güvenle kullanılabilir.


Sadece iyi yüzücüler tarafından kullanıma uygundur ve hızla yardım alınabilecek korunaklı sularda kullanılmalıdır. Bilinç kaybı halinde güvenli değildir. CAN YELEĞİ DEĞİLDİR’ 30 kg ve üzeri kullanıcılar içindir. .50N kano kullanımı, jet kayağı, yelkencilik gibi kapsamlı hareket özgürlüğü gerektiren durumlarda yüzdürme yardımına uygundur.

KULLANIMI

Kıyıda yelkencilik, sahil/kıyı etkinlikleri. İyi yüzücülere uygundur.

KULLANIM ALANLARI

Kano-kayak, rüzgar sörfü, su kayağı, jet kayağı, uçurtma sörfü, kürek çekme.

PERFORMANS

Kendiliğinden düzelmez Havayolunu suyun dışında tutarak kullanıcının bilincini açık tutar.

 50N Yüzdürme Yardımcısı Nedir?

 

Yüzdürme yardımcılarının temel amacı iyi derece yüzme bilen kişilerin, su sporları sırasında su yüzeyinde kalmasını ve yüzmesini kolaylaştırmaktır. Temel olarak doğal batmaz malzemeden üretilen, kişinin su içerisindeyken yüzeyde kalmasını sağlayan modellerdir. Ürün bir can yeleği gibi bilinç kaybı durumunda, kişinin nefes almasını kolaylaştıracak konuma gelmez. 50N yüzdürme yardımcısı, korunaklı sularda, etrafta yardım edebilecek kişiler bulunduğunda tercih edilmelidir. Sörf, kano, rafting, su kayağı gibi sporlarda kullanılması tavsiye edilir.

Yüzdürme Yardımcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Yüzdürme yardımcıları fiziksel aktiviteler esnasında kullanıldığı için, ürünlerin özgür hareket kabiliyeti sağlayacak tasarımda olması son derece önemlidir.50N can yelekleri, dalgalı sularda kullanımda ve hızlı düşme esnasında bedenden kurtulmamalıdır. Bu açıdan modellerin bedeni tam saran yapıda olup ve sağlam aksesuarlarla donatılması gerekir.Yüzdürme yardımcısı seçerken doğru beden seçimi son derece önemlidir. Doğru beden seçimi için 40 50 kg ağırlığındaysanız M, 50 ile 70 kg arasındaysanız L, 70 90 kg arasındaysanız XL beden size uygun olacaktır. Modeli giydiğinizde bedeninizi tam sarması ve hareketlerinizi kısıtlamamasına dikkat etmelisiniz.Ürünlerin CE damgasının bulunması standartlara uygun olduğunu gösterir. Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir can yeleği için bu damgayı barındırmasına dikkat etmelisiniz.

Can Yeleği ile Yüzdürme Yardımcısı Arasındaki Farklar Nelerdir?Can yelekleri bilinç kaybı durumunda, giyen kişinin nefes almasını kolaylaştıracak şekilde konum alır. Yüzdürme yardımcıları sadece kişinin su üzerinde kalmasını kolaylaştırır. Yüzme bilmeyenler tarafından ya da bilinç kaybı oluşabilecek durumlarda kullanıma uygun değildir.Yüzdürme yardımcılarının kaldırma kuvvetleri can yeleklerine göre daha düşüktür.Yüzdürme yardımcılarının su aktiviteleri esnasında sürekli giyileceği göz önünde bulundurularak tasarımlarında konfor ön planda tutulur.Yüzdürme yardımcıları büyük bir dış etmenin, kullanıcının faaliyetini engellemesi ya da tehlikeli bir durum meydana getirmesi ihtimali göz önünde bulundurularak özelleşmiştir. Bu açıdan sığ sularda ve yardımın hemen gelebileceği koşullarda kullanılmalıdır.

 
HEMEN ARA